MTL-cholesterolis

MTL-cholesterolis – „blogasis“ cholesterolis. Pagrindinė MTL funkcija yra cholesterolio pernešimas iš sintezės vietos kepenyse ir žarnų gleivinėje į periferinius audinius ir jų kraujagysles. Manoma, kad MTL cholesterolis yra vienas aterogeniškiausių faktorių žmogaus organizme. Todėl tai kartu ir vienas iš jautriausių rodiklių, lemiančių aterosklerozės riziką. Su amžiumi MTL cholesterolio koncentracija šiek tiek didėja. MTL cholesterolis padidėja esant aterosklerozės rizikai, kepenų ligoms, diabetui, nutukimui. MTL cholesterolio sumažėjimas ankstesnio padidėjimo fone – geras prognozinis gydymo požymis.

Rekomendacijos:

  • Rekomenduojama profilaktiškai atlikti 1 kartą per metus, ligų diagnostikai ir gydymo kontrolei atliekamas periodiškai pagal gydytojo nurodymus.
  • Tyrimo rezultatams turi įtakos vartojami vaistai, mityba (riebus maistas), alkoholis, stresas, rūkymas, kofeinas, nėštumas.
  • Tyrimo paėmimui būtina atvykti nevalgius 12-14 val., galima atsigerti vandens, rekomenduojama dieną prieš tyrimą vengti riebaus maisto ir nevartoti alkoholio 24 val.