Apie cukraus kiekį

Bet koks angliavandenių apykaitos sutrikimas yra kenksmingas žmogaus sveikatai, jis trumpina amžių, blogina gyvenimo kokybę. Cukraus kiekio kraujyje svyravimas – viena iš priežasčių, dėl kurių vystosi II tipo cukrinis diabetas.
Epidemiologiniai stebėjimai rodo, kad cukrinis diabetas yra viena iš labiausiai paplitusių neinfekcinių ligų ir viena didžiausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse. II tipo cukriniu diabetu dažniausiai suserga vyresni ir turintys antsvorį žmonės, tačiau šiuo metu daugėjant didelį antsvorį turinčių vaikų ir paauglių, ši nuostata keičiasi, liga linkusi „jaunėti “.

Dažniausi II tipo cukrinio diabeto simptomai: nuolatinis troškulys, dažnas šlapinimasis, alkis, antsvoris, nuovargis, blogai gyjančios žaizdos, aukštas kraujospūdis, įvairių kūno vietų niežulys, taip pat dažnos odos ir šlapimo pūslės infekcijos.

Simptomų intensyvumas priklauso nuo cukraus kiekio kraujyje: Jei pacientų, sergančių II tipo cukriniu diabetu, cukraus kiekis kraujyje nėra labai aukštas, simptomai būna nežymūs, todėl ilgą laiką asmuo gali nežinoti, kad serga sunkia liga.

Kad cukraus kiekis kraujyje būtų pastovus, svarbiausia kuo sveikiau maitintis, judėti ir palaikyti normalų kūno svorį.
Pasak specialistų, kiekvienas žmogus privalo žinoti cukraus kiekį savo organizme, net jei jis iki tol nebuvo padidėjęs. Cukraus kiekis – vienas parametrų, kurį reikia stebėti nuolat, nes jo padidėjimo galime iš karto ir nepajusti. Ideali gliukozės koncentracija kapiliariniame kraujyje, nevalgius – 3,33-5,55 mmol/l, o veniniame – 3,1-6,4 mmol/l. Pavalgius ji gali padidėti iki 7,5 mmol/l.

Neretai cukrinis diabetas pacientams diagnozuojamas visiškai atsitiktinai, todėl labai svarbu nedelsti ir kraujo tyrimus atlikti profilaktiškai.