Apie alergiją

Alergija laikoma viena iš sparčiausiai plintančių ligų, o sergančiųjų įvairiomis alergijos formomis skaičius nuolat auga. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas 10-as suaugęs ir kas 3-ias vaikas kenčia nuo alergijos. Nors visuomenėje paplitęs požiūris, kad alergija – liga visam gyvenimui, diagnozavus nemalonius simptomus sukeliantį alergeną alergiją galima visiškai išgytyti. Alergija – tai neįprasta organizmo imuninės sistemos reakcija į aplinkoje esančias medžiagas, kurios daugeliui žmonių visiškai nekenksmingos. Alergija sergančių žmonių imuninė sistema neįprastai reaguoja į įvairias medžiagas (alergenus) ir taip sukelia žmogaus sveikatai pavojingas reakcijas.
Alerginės ligos pasireišia labai įvairiai – nuo ligos formų, daugiau veikiančių gyvenimo kokybę iki gyvybei pavojingos būklės – anafilaksinio šoko.

Atlikti Lietuvos gyventojų įsijautrinimo įvairiems alergenams tyrimai rodo šiuos vyraujančius mūsų šalyje įjautrinančius alergenus: tai namų dulkių erkės, medžių ir žolių žiedadulkės bei naminiai gyvūnai. Pasak straipsnio autorių, pagrindinės alergiją sukeliantys augalų žiedadulkės yra beržų, motiejuko ir pelyno žiedadulkės, o tarp naminių gyvūnų vyrauja kačių epitelis.
Laboratorinis kraujo tyrimas – tai pagalba gydytojui įvertinti paciento būklę, nustatyti ligą ir paskirti geriausią tinkamą gydymą.

Alergijų tyrimo metu paciento kraujyje nustatomi specifiniai alergenui antikūnai. Specialistų nuomone, tikslinga tirtis tose laboratorijose, kuriose tyrimams naudojamos Lietuvos alergologų – klinikinių imunologų parengtos 36 pavienių alergenų paletės.