Pasiruošimas šlapimo pasėliui

Šlapimo pasėlis atliekamas norint identifikuoti bakterijas sukeliančias šlapimo takų infekciją. Išoriniuose lytiniuose organuose bei odoje yra mikrobų, kurie gali užteršti pasėliui imamą šlapimo porciją ir sąlygoti nepatikimus tyrimo rezultatus. Todėl svarbu teisingai susirinkti šlapimą.

1. Švariai nusiplauti rankas šiltu vandeniu ir muilu. Po to keletą kartų su muilu apsiplauti lytinius organus. Vyrams – atitraukti apyvarpę, kruopščiai nuplauti šlaplės angos plotą šiltu vandeniu ir muilu. Muilo likučius kruopščiai nuplauti šiltu vandeniu. Plaunant braukti iš priekio atgal.

2. Nusausinti išorinius lytinius organus švaria viekartine servetele.

3. Šlapimas renkamas tik į sterilų, vienkartinį indelį.

4. Pradinė šlapimo porcija nenaudojama (gali patekti papildomi mikrobai), reikia pasišlapinti į tualetą apie 30-50 mililitrų. Tyrimui imama rytinio šlapimo vidurinė porcija ir ne mažiau 30 – 40 ml. Indelio kraštų nepriliesti prie lytinių organų. Indelį pirmiausia užsukti, neliečiant dangtelio vidinės pusės rankomis ir tik tada nušluostyti šlapimo likučius.

5. Ant šlapimo indelio užrašyti vardą, pavardę, gimimo metus ir iškarto pristatyti į gydymo įstaigą arba laboratoriją.

P A S T A B A netinkamas pasiruošimas, šlapimo surinkimas ne pagal nurodytas rekomendacijas, šlapimas pristatytas ne steriliame indelyje, dažniausiai iškreipia tyrimo rezultatus ir gali būti, kad tyrimą reikės pakartoti.