Sveikata – didžiausias mūsų turtas. Net neturint jokių specifinių sveikatos nusiskundimų, specialistai rekomenduoja bent kartą metuose atlikti visų organų pagrindinių veiklos rodiklių laboratorinius tyrimus, kad būtų laiku pastebėti beprasidedantys ligos procesai ir užkertamas kelias ligos vystymuisi bei komplikacijoms.

Laboratoriniai tyrimai ypač svarbūs šiuo metu, kai „gyvas“ kontaktas ir pokalbiai su gydytojais yra apriboti – savarankiškai išsityrę jūs galėsite kreiptis į savo šeimos gydytoją ar specialistą jau turėdami problemos nuorodas.

Mūsų siūloma bendra organizmo ištyrimo programa apima svarbiausius organizmo rodiklius: įvertinama bendra organizmo, kepenų, inkstų, kasos, skydliaukės veikla, ilgalaikis gliukozės, cholesterolių kiekis kraujyje.

Bendro organizmo ištyrimo programą sudaro: BKT, NA, K, FERRI, ALT, AST, ALP, CREA, UREA, Lipidograma, HbA1c, TTH, P-AMYL.

Plačiau apie programos tyrimus:

BKT (bendras kraujo tyrimas) – informuoja apie bendrą organizmo būklę, galimas infekcijas, mažakraujystę.

Na (natris) ir K (kalis) – šių elektrolitų nustatymas bei jų tarpusavio balansas svarbus vertinant širdies – kraujagyslių sistemos būklę, rūgščių ir šarmų pusiausvyrai (padaugėjus natrio ir sumažėjus kalio, terpės reakcija pakrypsta į šarminę). Įtarti pakitimus reiktų esant nuovargiui, raumenų silpnumui, virškinimo, širdies ritmo sutrikimams. Labai svarbu sekti šių elektrolitų kitimus vartojant insuliną, diuretikus, sergant inkstų ligomis. Kalio koncentracijos ir padidėjimas, ir sumažėjimas gali būti pavojingas gyvybei.

Feritinas – tai vienas tiksliausių rodiklių geležies stokai nustatyti ir įvertinti geležies atsargas organizme. Feritino koncentracijos padidėjimas reikalauja tolimesnių tyrimų, nes rodo uždegiminius procesus arba onkologines ligas.

AST, ALT (alanininė ir asparagininė aminotransferazės), ALP (šarminė fosfotazė) – kepenų funkcijos įvertinimo rodikliai. Svarbus šių fermentų tarpusavio santykis, ypač padidėjimo atveju, leidžiantis įtarti ne tik kepenų, bet ir širdies – kraujagyslių sistemos pažeidimus.

Lipidograma (CHOL, DTL, MTL (cholesterolis, didelio ir mažo tankio lipoproteinai)) – vieni iš dažniausiai atliekamų tyrimų, atliekami vertinant širdies – kraujagyslių ligų riziką. Rekomenduojama įvertinti ne tik bendrą cholesterolio, bet ir mažo tankio lipoproteinų (MTL), „blogojo cholesterolio” bei didelio tankio lipoproteinų (DTL), „gerojo cholesterolio” koncentraciją, nes pagal tai galima vertinti mitybos taisyklingumą, priešlipidinių vaistų poreikį ir veiksmingumą bei širdies – kraujagyslių ligų riziką.

Skydliaukę stimuliuojantis hormonas (TSH/TTH) – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Lietuvoje skydliaukės patologija itin dažna, todėl verta bent kartą metuose pasitikrinti šį rodiklį. Nerimas, širdies plakimas, patinimai, įvairūs skausmai, prakaitavimas – dažni simptomai esant skydliaukės hiperfunkcijai (gaminama per daug hormonų). Esant skydliaukės veiklos sulėtėjimui (hipofunkcijai) dažniausiai skundžiamasi nuovargiu, šalimo jausmu, svorio didėjimu, plaukų lūžinėjimu. Nustačius TTH kiekio pakitimus, skiriamas gydymas ir simptomai greitai palengvėja.

Kreatininas ir šlapalas (urea) – inkstų veiklos įvertinimo rodikliai, papildantys vienas kitą ir todėl dažniausiai atliekami kartu. Reikia atsiminti, kad sergant inkstų ligomis simptomai (tinimai, kraujospūdžio didėjimas, skausmai, šlapinimosi sutrikimai, pykinimas) atsiranda jau esant labai pažengusiai ligai, todėl profilaktinis inkstų veiklos rodiklių tikrinimas gali įspėti apie ligos pradžią ir, pradėjus gydymą anksti ir laiku, gali pavykti išvengti sunkių komplikacijų.

Pankreatinė α-amilazė (P-AMYL) – labai jautrus bei specifiškas kasos uždegimo rodiklis, leidžiantis diagnozuoti kasos ūminį ar lėtinį uždegimą (pankreatitą), taip pat įtarti kasos navikus. Tyrimą reiktų atlikti profilaktiškai kartą per metus, arba esant pilvo skausmams, virškinimo problemoms, pilvo pūtimui, pykinimui ar vėmimui.

Glikuotas hemoglobinas (HbA1C) – rodo vidutinę gliukozės koncentraciją kraujyje per paskutines 4-8 savaites. Šis tyrimas tikslesnis ir vertingesnis už įprastą gliukozės koncentracijos kraujyje tyrimą, nes rezultatas nepriklauso nuo trumpalaikių gliukozės svyravimų.

KAINA – 37 €   (Be akcijos – 66 €)


-Pasiūlymas galioja iki 2020 m. gruodžio 31 d.
-Kraujo paėmimo kaina 3 €
-Nuolaidos nesumuojamos

Adresai tyrimams