Ėminių paėmimo taisyklės lytiškai plintančių ligų sukėlėjų (LPL) nustatymui

1. PGR tyrimui naudojamas “pirminės porcijos” rytinis šlapimas (t.y. rytą atsikėlus, neapsiplovus, pradedant nuo pirmųjų lašų), surinktas į švarų vienkartinį sterilų indelį.

2. Tyrimui reikia surinkti 30 – 50 ml šlapimo.

3. Ant indelio užrašoma paciento pavardė, vardas, gimimo data, paėmimo data ir laikas).

4. Tyrimui skirtas šlapimas saugomas +2 iki +8 °C temperatūroje gerai uždarytuose indeliuose iki 48 valandų. Transportuojama +2 iki +8 °C temperatūroje.

1. Tiriamoji medžiaga imama iš šlaplės plonu, steriliu vatos tamponu ant metalinio kotelio 0,5-1 cm gylyje.

2. Vatos tamponas su paimtomis ląstelėmis gerai nuplaunamas (kelis kartus panardinant ir stipriai pasukant rotaciniu judesiu) mėgintuvėlyje su transportine terpe.

3. Po to, galima imti medžiagą iš gimdos kaklelio. Gimdos kaklelis vatos tamponu apvalomas nuo gleivių ir skysčių. Iš gimdos kaklelio ėminys imamas kitu tamponu 0,5-1,0 cm gylyje.

4. Vatos tamponas su paimtomis ląstelėmis gerai nuplaunamas, kuriame jau yra nuplautos ląstelės iš šlaplės. Tokiu būdu ėminiai iš šlaplės ir gimdos kaklelio apjungiami.

5. Tamponas nukenksminamas ir išmetamas, mėgintuvėlis sandariai uždaromas ir pažymimas (nurodoma paciento vardas, pavardė ir kt.).

P A S T A B A
Prieš mėginio paėmimą rekomenduojama nesišlapinti 1-2 val. Ėminys su krauju, gleivėmis atmetamas, nes gali įtakoti tyrimų rezultatų tikslumą. Mėginys saugomas +2 – +8 °C temperatūroje 1-2 paras. Transportuojama +2 – +8 °C temperatūroje.

1. Ėminys imamas iš šlaplės plonu, steriliu dirbtinės vatos tamponu ant metalinio kotelio 3-4 cm gylyje.

2. Vatos tamponas su paimtomis ląstelėmis gerai nuplaunamas (kelis kartus panardinant ir stipriai pasukant rotaciniu judesiu) mėgintuvėlyje su transportine terpe. Tamponas išmetamas, mėgintuvėlis sandariai uždaromas ir pažymimas (nurodoma paciento vardas, pavardė ir kt.).

P A S T A B A
Prieš mėginio paėmimą rekomenduojama nesišlapinti 3-4 val. Ėminys su krauju, gleivėmis atmetamas, nes gali įtakoti tyrimų rezultatų tikslumą. Mėginys saugomas +2 – +8 °C temperatūroje 1-2 paras. Transportuojama +2 – +8 °C temperatūroje.